tubka

Strona główna / Profilaktyka / Sora Protect

SORA PROTECT

Aerozol na włosy zapobiegający wszawicy 50 ml.

 

SORA PROTECT Aerozol na włosy zapobiegający wszawicy 50 ml.

Sora Protect jest wyrobem medycznym w postaci płynu do codziennego stosowania w celu zapobiegania zarażeniu się wszawicą, zarówno przez dzieci, jak i dorosłych. Naturalne składniki zastosowane w wyrobie tworzą nieprzyjazne środowisko do przedostania się wszy, jednocześnie dbają o zdrowy wygląd i dobry stan włosów.

Sora Protect zalecana jest do stosowania w przypadku gdy:

  • pacjent chce uniknąć ponownego zarażenia się wszawicą
  • w otoczeniu dziecka panuje wszawica np. w szkole albo w przedszkolu
  • wśród domowników ktoś jest zarażony wszawicą
  • pacjent przebywa w dużych skupiskach ludzi, gdzie panują złe warunki higieniczno-sanitarne np. wycieczki, obozy, schroniska.

Jeśli pacjent zaraził się już wszawicą powinien zastosować inne produkty serii SORA wskazane do leczenia wszawicy głowowej.

Sposób użycia wyrobu Sora Protect

Wyrób medyczny Sora Protect należy stosować zgodnie z instrukcją użycia. Wyrób medyczny Sora Protect przeznaczony jest do codziennego stosowania na nieuszkodzoną skórę głowy i włosy. Produkt bezpieczny dla dzieci od 6 miesiąca życia. Przed zastosowaniem należy wstrząsnąć opakowaniem, następnie z odległości 30 – 40 cm. Spryskać skórę głowy i włosy, pozostawić do wyschnięcia.

Uwaga: wyrób może pozostawiać tłuste plamy na odzieży, których usunięcie będzie wymagało zastosowania odpowiednich środków. W trakcie stosowania należy unikać kontaktu wyrobu z otwartym źródłem ognia lub innym źródłem ciepła. U małych dzieci aplikacja wyrobu powinna być prowadzona pod kontrolą osoby dorosłej. W przypadku przedostania się wyrobu do oczu bądź błon śluzowych ust, nosa należy przemyć je dużą ilością wody.

Przeciwwskazania

  • Wyrobu medycznego Sora Protect nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników wyrobu. W przypadku pojawienia się reakcji alergicznej należy zaprzestać stosowania wyrobu i skontaktować się z lekarzem.
  • wyrobu nie należy stosować na uszkodzoną skórę
  • w przypadku gdy pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, zastosowanie wyrobu medycznego powinna skonsultować z lekarzem.

Jak przechowywać wyrób medyczny Sora Protect

Przechowywać w oryginalnym opakowaniu w temperaturze poniżej 25°C. Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. Nie stosować po upływie terminu ważności podanego na opakowaniu.

Skład wyrobu medycznego Sora Protect

isododecane, hydrogenated tetradecenyl/metyl pentadecene, cyclopentasiloxane, 4-terpineol, salvia lavandulaefolia leaf oil, neem oil, citronella oil, geraniol oil.