tubka

Strona główna / Leczenie / Sora forte szampon

Samo leczenie jest bardzo proste. Polega na stosowaniu szamponu leczniczego na skórę głowy. Jest on powszechnie dostępny w aptece, a samo leczenie wykonywać należy zgodnie z ulotką dołączoną do leku.

Leczenie wszawicy głowy – szampon

Sposób użycia leczniczego szamponu SORA FORTE

Sposób użycia leczniczego szamponu SORA FORTE - nałóż
1. Nałóż
Zanim użyjesz szamponu, kilkakrotnie wstrząśnij opakowaniem. Następnie nałóż produkt na mokre włosy i równomiernie rozprowadź, w tym również za uszami oraz z tyłu głowy.
Sposób użycia leczniczego szamponu SORA FORTE - Odczekaj 10 minut
2. Odczekaj 10 min.
Wetrzyj delikatnie do czasu uzyskania obfitej piany. Pozostaw na około 10 minut. W celu zwiększenia skuteczności zabiegu można nałożyć jednorazowy czepek na włosy pokryte szamponem.
Sposób użycia leczniczego szamponu SORA FORTE - spłucz
3. Spłucz
Następnie spłucz włosy pod bieżącą wodą.
Sposób użycia leczniczego szamponu SORA FORTE - Uczesz
4. Uczesz
Dokładnie wyczesz włosy załączonym grzebieniem. Teraz możesz cieszyć się zdrowymi włosami bez wszy.
Sposób użycia leczniczego szamponu SORA FORTE - Profilaktyka
5. Profilaktyka
Po kuracji odbytej szamponem SORA FORTE regularnie używaj płynu SORA Lotion, który łagodzi podrażnienia skóry głowy i zapobiega nawrotowi choroby.
rodzinka, Jak leczyć wszawicę?

Jak leczyć wszawicę?

Jeśli stwierdzono wszawicę, należy uznać, że jest to problem całej rodziny, a nie tylko jednej z osób. Leczenie musi więc objąć wszystkich domowników oraz osoby mające bliski kontakt z zakażonym. Aby mieć pewność, że pasożyty zostały dokładnie usunięte, najlepiej przeprowadzić kurację preparatem na wszy u wszystkich domowników (oprócz czworonożnych, ponieważ zwierzęta nie zarażają się wszami ludzkimi).

Po zakończonym leczeniu wszawicy głowy należy pościel i bieliznę wyprać w temperaturze powyżej 60 stopni Celsjusza. Dzięki temu zabiegowi wszy i gnidy zginą i nie będziemy musieli się obawiać powrotu infekcji.

Inne przedmioty, takie jak szczotki czy grzebienie, trzeba przez co najmniej 5 minut gotować we wrzącej wodzie lub wyrzucić i kupić nowe.

Przedmioty, których nie można gotować lub prać (np. pluszowe zabawki, koce), musimy szczelnie zamknąć w foliowych torebkach i zostawić przez 12-14 dni (jest to okres wylęgania się gnid – dorosłe wszy giną po kilku dniach bez dostępu do żywiciela). Miejsca, w których owady mogłyby się ukryć, np. kanapy, materace, meble tapicerowane, trzeba dokładnie odkurzyć. Po kuracji jeszcze przez 10 dni regularnie musimy oglądać głowę dziecka i pozostałych członków rodziny.