tubka

Strona główna / Leczenie

Samo leczenie jest bardzo proste. Polega na stosowaniu szamponu leczniczego na skórę głowy. Jest on powszechnie dostępny w aptece, a samo leczenie wykonywać należy zgodnie z ulotką dołączoną do leku.

Sposób użycia leczniczego szamponu SORA FORTE

Leczenie wszawicy
1. Nałóż
Przed użyciem kilkakrotnie wstrząśnij opakowaniem. Nałóż szampon na uprzednio zmoczone włosy i równomiernie rozprowadź (również za uszami i z tyłu głowy).
Leczenie wszawicy
2. Odczekaj 10 min.
Wetrzyj delikatnie do czasu uzyskania obfitej piany. Pozostaw na około 10 minut. W celu zwiększenia skuteczności zabiegu można nałożyć jednorazowy czepek na włosy pokryte szamponem.
Leczenie wszawicy
3. Spłucz
Spłucz włosy pod bieżącą wodą.
Leczenie wszawicy
4. Uczesz
Starannie wyczesz włosy załączonym grzebieniem. Możesz już cieszyć się zdrowymi włosami.
Leczenie wszawicy
5. Profilaktyka
Po kuracji szamponem SORA FORTE systematycznie stosuj płyn SORA Lotion, aby złagodzić podrażnienie skóry i zapobiec nawrotowi choroby.
Leczenie wszawicy

Jak leczyć wszawicę?

W przypadku stwierdzenia wszawicy należy uznać, że jest to problem całej rodziny, a nie tylko jednego jej członka. Leczenie powinno objąć wszystkich domowników oraz osoby mające bliski kontakt z zakażonym dzieckiem. By mieć pewność, że pasożyty zostały definitywnie usunięte, najlepiej przeprowadzić kurację preparatem na wszy u wszystkich domowników (z wyjątkiem czworonożnych, zwierzęta nie zarażają się wszami ludzkimi).

Po zakończonej kuracji należy pościel i bieliznę wyprać w temperaturze ponad 60 stopni Celsjusza. Dzięki temu zabiegowi wszy i gnidy zginą i nie będziemy musieli się obawiać powrotu infekcji.

Pozostałe przedmioty, takie, jak szczotki i grzebienie, należy przez co najmniej 5 minut gotować we wrzącej wodzie lub wyrzucić i kupić nowe. Przedmioty, których nie można gotować lub prać (np. pluszowe zabawki, koce), trzeba szczelnie zamknąć w foliowych torebkach i zostawić je przez 12-14 dni (jest to okres wylęgania się gnid – dorosłe wszy giną po kilku dniach bez dostępu do żywiciela). Miejsca, które mogłyby stanowić kryjówkę dla owadów, np. kanapy, materace, meble tapicerowane, trzeba bardzo starannie odkurzyć. Po kuracji jeszcze przez 10 dni regularnie należy oglądać głowę dziecka i pozostałych członków rodziny.