tubka

Strona główna / Informacje o leku / Sora z dimetikonem

SORA PŁYN do zwalczania wszawicy głowy jest wyrobem medycznym, którego głównym składnikiem jest dimetikon.

Leczenie wszawicy głowy – płyn z dimetikonem

Sposób użycia wyrobu medycznego SORA PŁYN

 

Preparat na wszawice SORA PŁYN to doskonała propozycja dla osób, u których profilaktyka i inne sposoby na wszy nie zdały egzaminu. Użyteczność leku została dowiedziona na setkach pacjentów, którzy w krótkim czasie uporali się z problemem wszawicy. To najlepszy dowód na to, że SORA PŁYN jest skutecznym preparatem na wszy, rekomendowanym przez lekarzy i specjalistów.

Leczenie wszawicy głowy przy pomocy SORA PŁYN z dimetikonem nie nastręcza problemów i zawiera się w kilku prostych krokach, które prezentujemy Państwu w formie graficznej. Efektywność preparatu na wszy jest uzależniona od jego właściwej aplikacji, dlatego radzimy kierować się poniższymi wskazówkami – zarówno w przypadku osób dorosłych, jak i w sytuacji występowania wszy u dzieci.

Uwaga! Stosowanie leku przez małoletnich powinno odbywać się pod ścisłą kontrolą lub za pośrednictwem opiekuna. Pozytywne efekty widać już po pierwszym zastosowaniu.

 

 

sora płyn do zwalczania wszawicy głowy

SORA PŁYN wyrób medyczny

Preparat wykazuje wysoką skuteczność przeciwko wszom głowowym i nie jest toksyczny. Można go bezpiecznie stosować u dzieci ( bez ograniczeń wiekowych), kobiet w ciąży, matek karmiących. SORA PŁYN po podaniu na skórę nie wchłania się, dzięki czemu minimalizuje ryzyko działania niepożądanego nawet wtedy, gdy stosuje się go na podrapaną skórę głowy.

Jak działa SORA PŁYN?

Ten preparat na wszawicę zawiera dimetikon, czyli bezbarwny i bezwonny syntetyczny olej polimetylosilikonowy o jedwabistej i nietłustej konsystencji. Wykorzystuje się go często w przemyśle kosmetycznym. Nie wchłania się przez skórę, dlatego stosowany jest jako skórny lek osłaniający.

Dimetikon wyróżnia się minimalnym napięciem powierzchniowym, dzięki czemu wnika nawet w najmniejsze przetchlinki oddechowe, czyli system tchawek pasożyta, po czym szczelnie je zamyka i uniemożliwia oddychanie. Po 10 minutach od zastosowania wszy oraz ich jaja (gnidy) ulegają uduszeniu i wysuszeniu. Po zastosowaniu preparatów z dimetikonem nie obserwuje się powrotu funkcji życiowych pasożyta. Dodatkowo dimetikon zmniejsza przyczepność gnid, co ułatwia ich wyczesywanie. Działanie tej substancji jest czysto mechaniczne, a więc nie uodparnia wszy głowowych ani gnid na żaden ze składników. Dlatego SORĘ PŁYN przeciwko wszawicy można bez obaw zastosować, gdy wszawica pojawi się po raz kolejny.

Jak działa SORA PŁYN?

 

Sposób użycia wyrobu medycznego SORA PŁYN

Sposób użycia wyrobu medycznego SORA PŁYN - Przygotowanie
1. Przygotowanie
Przed użyciem osłoń ramiona ręcznikiem.
Sposób użycia wyrobu medycznego SORA PŁYN - Pokryj suche włosy płynem
2.Pokryj suche włosy płynem
Pokryj suche włosy płynem na całej długości. Włosy o średniej długości lub długie rozdzielaj na pasma i każde pasmo pokrywaj płynem osobno. Szczegółowe wskazówki dotyczące ilości preparatu w zależności od długości włosów zawiera ulotka dołączona do preparatu.
Sposób użycia wyrobu medycznego SORA PŁYN - Wmasuj płyn
3. Wmasuj płyn
Wmasuj płyn starannie w skórę głowy i włosy, aż do całkowitego ich zwilżenia.
Sposób użycia wyrobu medycznego SORA PŁYN - Odczekaj 1 godzinę
4. Odczekaj 1 godzinę
Pozostaw preparat na głowie przez około 1 godzinę.
Sposób użycia wyrobu medycznego SORA PŁYN - Wyczesz włosy
5. Wyczesz włosy
Wyczesz włosy załączonym grzebieniem w celu całkowitego usunięcia wszy i gnid. W czasie wyczesywania oczyszczaj grzebień chusteczką higieniczną.
Sposób użycia wyrobu medycznego SORA PŁYN - Umyj włosy
6. Umyj włosy
Umyj włosy szamponem, aby zmyć preparat.